10 tipů, jak oslavit výročí svatby, aby krásou konkurovalo svatbě

Výročí svatby je jedinečným milníkem v životě každého páru, který si zaslouží zvláštní pozornost a oslavu. Pokud se blížíte k tomuto důležitému datu a hledáte inspiraci, máme pro vás 10 skvělých tipů, jak oslavit svůj vztah a vzpomenout na krásné okamžiky, které jste spolu prožili. Od romantických gest až po dobrodružné zážitky – naše rady vám pomohou udělat z tohoto výročí nezapomenutelný okamžik plný lásky a radosti.

Přečtení tohoto článku vám přinese několik hlavních přínosů – hlavní je pochopitelně inspirace pro oslavu, která může pomoci ke zlepšení partnerského vztahu. Stejně tak zjistíte, jaké dárky k výročí svatby jsou vhodné. Můžete si vybrat mezi romantickými, dobrodružnými nebo kreativními způsoby oslavy, což vám umožní každý rok oslavovat výročí trochu jinak. Nebudeme vás zbytečně zatěžovat názvy výročí svatby, ale představíme vám pouze prověřené tipy, jak si užít oslavu naplno.

Co k výročí svatby? Třeba společné focení!

Novomanželé si běžně najímají fotografa, aby zdokumentoval jejich svatbu, zásnuby a dokonce i žádost o ruku. Ale s touto tradicí rozhodně nemusíte skončit v den svatby. Pro mnoho párů se pořádání výročních focení stává tradicí díky níž mohou sledovat, jak se postupem let mění a jak se jejich rodina rozrůstá.

Vydejte se do přírodní rezervace, k jezeru, na pláž nebo na vaše oblíbené místa ve městě a nechte fotografa kouzlit. Je to zábavný zážitek a skvělý nápad na blahopřání k výročí svatby – jako překvapení pro vašeho partnera nebo jako dárek manželskému páru, který znáte.

Pusťte se tedy do focení romantických příběhů na různých místech. Výběr lokalit, stejně jako dekoračních předmětů je obrovský – záleží čistě na vaší fantazii. K vytvoření fotopříběhu s hezkou atmosférou, na který se můžete poté společně dívat s dětmi či vnoučaty, můžete využít zapůjčené příslušenství

Zkrátka výročí je tím nejlepším důvodem, proč naplnit rodinné fotoalbum novými fotkami. Kdy jindy si udělat profesionální make-up a obléci si luxusní šaty, na které se vám už rok ve skříni práší? 

Dárek k výročí svatby – vyzkoušejte něco adrenalinového

Kupříkladu potápění je jednou z aktivit, které si mnoho lidí chce jednoho dne vyzkoušet, ale často nedostanou příležitost se mu věnovat. Jste-li aktivní a máte rádi dobrodružství, pak klidně zvolte tento způsob oslavy výročí. Na svůj první ponor nezapomenete. Výhodou je, že potápět se lze kdykoliv během roku – buď v krytém bazénu či v některém z malebných českých jezer.

Let horkovzdušným balónem je rovněž skvělý a adrenalinový způsob, jak oslavit výročí svatby. Může to přitom být společný let s přáteli, rodinou nebo jen s vámi dvěma.

Je to úžasné dobrodružství – podíváte se na město z nové perspektivy, pořídíte zajímavé fotky a samozřejmě strávíte společný čas ve výšinách daleko od problémů všedního dne.

Lázně pro relax těla i duše

Jak oslavit výročí? Odpojte se od každodenního stresu a relaxujte v romantickém wellnessu. Ať už přímo v lázních nebo na hotelu s touto službou – obě možnosti jsou nesmírně romantické.

Strávit několik hodin společně mezi bublinkami vířivky nebo v teple sauny je zkrátka něco, co potěší opravdu každého. 

Při masáži horkými kameny, čokoládovém zábalu či masáži esenciálními oleji se navíc můžete dokonale uvolnit. Zkrátka takto stráveného výročí rozhodně nebudete litovat. Díky svému romantickému charakteru je perfektní jako první výročí svatby nebo 2 výročí svatby. Avšak dokáže zažehnout jiskru i když jde o 15 výročí svatby, tj. výročí svatby 15 let či svatba 30 let výročí.

Wellness
Wellness

Vyzkoušejte kurz

Přihlaste se na nějaký zajímavý kurz jako pár. Proč? Protože nejlepší způsob, jak oslavit vaše výročí, je strávit čas společně učením se něčeho nového.

Ať už to bude hodina přípravy koktejlů, učení se vaření sushi, pečení, focení, malování nebo dokonce kurz divadelních dovedností – možností je mnoho! Stačí si jen najít ten správný kurz, který se vám oběma pozdává.

Získanou dovednost pak můžete cvičit doma, abyste nezapomněli vše, co jste se naučili. Pokud máte děti a chcete je zahrnout do svého plánu, tak toto se jim bude zaručeně líbit.

Darování kurzu je navíc zcela univerzálním darem – zařadit jej tedy můžeme mezi perfektní dárky k výročí svatby pro muže, dárky k výročí svatby pro ženu i dárky k výročí svatby pro rodiče.

Jak oslavit výročí svatby? Uspořádejte párty!

Pozvěte vaše kamarády a známé na párty. Jde o osvědčenou klasiku, kterou rozhodně nikdy nikoho neurazíte. Výročí svatby je ideální příležitost, jak dát dohromady všechny přátele a rodinu, kteří byli také na vaší svatbě, abyste si mohli společně zavzpomínat na onen den a prožít hezky strávený čas. 

Jediné, co musíte udělat, je najít si dobré místo k sezení, připravit jídlo, pití a hudbu.

oslava výročí svatby v párty stanu
oslava výročí svatby v párty stanu

A pokud chcete, aby párty byla ještě zábavnější, tak si můžete propůjčit party stan, jenž vám poskytne potřebné přístřeší pro to, abyste si mohli vaší party užívat dlouhé hodiny při jakémkoliv počasí – zkrátka díky party stanu nebude ani déšť překážkou k pořádání nezapomenutelného svatebního výročí.

K pohodlnému trávení času a posezení nezapomeňte ani na pivní set, který jako ulitý padne do party stanu. Jakmile toto všechno budete mít, tak si můžete den užít tak, jako by to byla vaše druhá svatba. Chybět pochopitelně nesmí ani dort k výročí svatby.

Skvělé na tomto je, že jde o zcela univerzální oslavu – nesejde tedy na tom, zdali zrovna slavíte 1 výročí svatby, 5 let výročí svatby, 15 let výročí svatby, výročí svatby 20 let, 30 výročí svatby, nebo jakékoliv jiné výročí svatby podle let.

Slavnostní obnova slibu

Svatba je sice pouze jedna, to ovšem neznamená, že byste si při jejím výročí neměli svou lásku připomínat. Řekněte si znovu slib lásky a věrnosti, a ohlédněte se zpět na dlouhou cestu, kterou jste již společně ušli. Zasněte se i do toho, co je teprve před vámi. Těžko hledat něco romantičtějšího.

Jedná se o ideální aktivitu pro 25 výročí svatby, 30 výročí svatby nebo výročí svatby 40 let, neboť připomínat si lásku je důležité i v pokročilém věku.

Zavolejte blízkým přátelům a uspořádejte malý venkovní obřad. Nebo naopak ode všech utečte a nejdůležitější slova si řekněte v soukromí, aby svědky vašich slibů byly jenom vítr nebo zvuky tekoucí řeky. Tato tradice vás dokáže ještě více sjednotit a znovu vám připomene, proč jste si vybrali svého manžela, respektive manželku.

Obnova slibu
Obnova slibu

Romantické rande

Od doby, co jste se oženili, tak jste přestali chodit na rande? To je chyba, nicméně nezoufejte, právě výročí je skvělý čas to napravit. Vězte že chodit na rande s manželem, potažmo manželkou, je skvělé. Dlouho vybíráte outfit, flirtujete a dokonce jste před schůzkou zas trochu nervózní – pamatujete si ještě tyto emoce? 

Prožijte tento večer jako v dobách, kdy pro vás rande bylo na pravidelném pořádku. Jděte do večerního kina nebo do zábavního parku a pak si zajděte na večeři do restaurace s dobrým jídlem a příjemnou atmosférou, která je blízká vašim srdcím. 

A slibte si navzájem, že tento večer nebudete diskutovat o žádných každodenních problémech, ale skutečně si užijte kouzlo okamžiku vašeho výročí zcela naplno. I takto obyčejná oslava výročí svatby může být kouzelná a nezapomenutelná.

Oslava výročí svatby
Oslava výročí svatby

Co dělat na výročí? Zkuste dávku nostalgie

Zejména pro oslavence vyššího výročí, tedy například 30 let výročí svatby, 35 výročí svatby, 40 let výročí svatby, 45 výročí svatby či 50 let výročí svatby, se hodí zavzpomínat si na první krůčky vašeho vztahu, které vás následně dovedly až ke svatbě a manželství. Skvělým nápadem může být například zopakování si prvního rande.

Pamatujete si, kde jste se poprvé potkali? A jaké to bylo? Večer to byl určitě nezapomenutelný, ale oba jste byli velmi nervózní a báli jste se, jak vše dopadne. Zopakujte si první rande v uvolněnějším duchu a s více zkušenostmi za zády. Možná se do sebe zamilujete ještě více! 

Jednou z možností je zůstat na výročí svatby doma. Podívejte se společně na video ze svatby. Nebo využijte čas k prohlédnutí společných fotek a zavzpomínejte na ty nejzábavnější a nejšťastnější okamžiky vašeho vztahu. A rovnou si promyslete, kdy k nim přidáte další nebo kdy si zopakujete to, co váš tolik těšilo.

Piknik v přírodě

Pokud nemůžete vaše výročí pořádně oslavit a zdržuje vás podnikání, práce či nahromaděné starosti kolem domu, pak je dobrým řešením uspořádat alespoň malou oslavu, vyrazit za město a dát si slavnostní večeři v přírodě.

Nezabere to mnoho času, ale odpočinete si, nadýcháte se čerstvého vzduchu a vrátíte se do běžného denního rytmu s novým elánem. I v tomto případě se jedná o aktivitu, která je vhodná jak k výročí svatby 10 let či 20 výročí svatby, tak i k výročí svatby 50 let.

Pakliže máte trošku více času, tak s piknikem v přírodě nebo slavnostní večeří při svíčkách na břehu jezera či řeky můžete spojit i zábavu. Skvělým tipem je kupříkladu možnost v rámci oslav výročí absolvovat krátkou projížďku na koni v malebném přírodním prostředí. 

Sny se stávají skutečností

Určitě máte nějaký společný sen, který se vám ještě nepodařilo splnit. Tak proč to neudělat k výročí svatby? Bude to velmi jedinečný způsob, jak oslavit tento pro vás významný svátek a dá vám to zároveň příležitost vytvořit si prostor pro nový společný sen. A je přitom jedno, jestli jde o 3 výročí svatby, 5 výročí svatby, 10 výročí svatby nebo třeba  25 výročí svatby

Začít můžete kupříkladu u splnění si snu týkajícího se bydlení – neboť v něm jako pár trávíte nejvíce společného času. To samozřejmě neznamená, že byste nutně měli 10 let výročí svatby oslavit rekonstrukcí bytu nebo stěhováním. Stačí si koupit nějakou hezkou výzdobu a zútulnit si vaše společné hnízdečko lásky.

Pokud jste se nezmohli vyrazit na výlet za celý rok, tak proč si takový výlet nenačasovat tak, aby se kryl s vaším výročím? Můžete dokonce jen tak vyrazit na víkend do sousedního města, seznámit se s jeho památkami, projít se, dát si zmrzlinu v parku.

Závěr

Výročí svatby je slavnostním okamžikem. Je to příležitost zpomalit a uvědomit si, jak daleko jste společně došli od té chvíle, kdy jsme si řekli své sliby lásky a věrnosti. V tomto článku jsme vám přinesli 10 inspirativních tipů, jak oslavit toto výjimečné výročí, aniž bychom vás zbytečně zatěžovali svatby výročí názvy – protože svatba výročí názvy jsou nepodstatné, jde pouze o prožitky.

Výročí svatby je zkrátka dokonalou příležitostí k tomu, abyste si znovu připomněli, proč jste spolu, a oslavili to, co máte. Bez ohledu na to, jaký způsob oslavy si nakonec zvolíte, důležité je, že sdílíte tento okamžik s láskou a vděčností za to, že máte jeden druhého.

Nezávazná poptávka

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.