Jak uspořádat oslavu narozenin pro děti? Prim hrají prostředí a zábava!

Den oslavy narozenin je plný očekávání a radosti, a proto je důležité, aby byl i dobře naplánován. Uspořádat oslavu narozenin pro děti může být výzvou a stresem pro rodiče, kteří se snaží udělat tento den pro malé jubilanty co nejzábavnější. V tomto článku se naštěstí podíváme na různé způsoby, jak uspořádat nezapomenutelnou oslavu narozenin pro děti, která jim přinese radost, smích a spoustu vzpomínek na celý život, a jež vás nepřipraví o zbytek nervů se zařizováním.

V tomto článku se tedy budeme věnovat komplexně všemu, co je potřeba pro skvělou dětskou party. Tudíž výběru tématu, dekoracím, hrám, jídlu a dalšímu, co je potřeba k tomu, aby narozeninová oslava pro děti byla perfektním zážitkem pro všechny zúčastněné. Rozhodně jej přečtěte až do konce, neboť vás inspiruje zajímavými tipy na pořádání dětské narozeninové oslavy. Jaké jsou ty nejužitečnější dětská narozeninová oslava tipy?

Vyberte téma dětské oslavy  

Abyste vymysleli cool téma na dětskou oslavu, tak potřebujete inspiraci. Inspirovat se můžete v literatuře – Alenka v říši divů, Ostrov pokladů či ve filmech – Star Wars. Pochopitelně nejlepší je, když volbu tématu zvolíte na základě koníčků dítěte, případně vytvořte společný chat s rodiči, aby mohli hlasovat pro možnost, která se bude líbit všem.

Není vůbec nutné, aby hosté přicházeli s celými tematickými outfity – to je často dost nákladná záležitost. Požádejte je, aby do outfitu přidali klidně jen jeden jednoduchý detail.

Na pirátskou párty stačí pirátská vesta nebo šátek. Pokud se na večírku očekávají superhrdinové, každý si může připnout logo své oblíbené postavy nebo si nasadit jeho masku. Společně s výběrem tématu by měla být vytvořena i dětská pozvánka na oslavu narozenin.

Uspořádání narozeninové oslavy v bytě

Chcete-li vytvořit slavnostní atmosféru pro malé hosty, tak nezapomeňte na vyzdobení vašeho bytu k oslava narozenin dětí. Při výzdobě domova na dětskou oslavu se samozřejmě neobejdete bez balónků. Zajímavým nápadem je vyrobit z balónků číslo, které odpovídá věku, jež dítě slaví.

Balónky lze také snadno proměnit v dinosaury nebo třeba chobotnici. Stačí k nim lepící páskou přilepit části vystřižené z barevného papíru. Dětská oslava narozenin doma zkrátka může být stylová.

Velké ozdoby vyrobené z krepového papíru, třeba toho, který vám zbyl z tvorby pozvánky na oslavu dětských narozenin, také vypadají velice působivě. Vyrobit takovouto ozdobu přitom není vůbec těžké. Pokud se vám ale nechce pouštět do vytváření vlasních dekorací, tak vězte, že obchody prodávají velmi levné čínské lucerny. Při vytváření slavnostního interiéru nezapomeňte ani na girlandy. 

Oslava narozenin pro děti v bytě
Oslava narozenin pro děti v bytě

Oslava dětských narozenin venku

Pokud to počasí dovolí, tak pochopitelně je lepší uspořádat narozeninovou oslavu venku, neboť venkovní prostory nabízejí větší možnosti na zábavu a aktivity. Pro jistotu si je lepší zapůjčit party stan, který vás ochrání i před deštěm nebo prudkým sluncem. Do pozvánky na dětskou oslavu narozenin vždy uvádějte místo, aby se děti mohly adekvátně obléci – například oslava narozenin pro děti Ostrava na zahradě rodinného domu. Jen taková pozvánka na oslavu narozenin děti je vševypovídající.

Jaké aktivity můžete zvolit na narozeninou oslavu venku? Připravte kupříkladu lepenkovou krabici nebo nafukovací dětský bazének naplněný barevnými míčky. Pak přihoďte pár drobných dárků nebo třeba přáníček napsaných na složených papírcích. Děti je pak budou hledat a těšit se z nalezení pokladů.

Pronajaté skákací hrady jsou další z možností, jak skvěle zabavit děti. Díky nim bude narozeninová oslava pro děti Ostrava skutečně zábavou v pravém slova smyslu.

Skákací hrad XXL se sluneční clonou
Skákací hrad XXL se sluneční clonou

Další výzdoba a dort 

Zásobte se narozeninovými čepičkami, petardami, konfetami a svíčkami. Tyto věci se vám budou hodit v různých okamžicích narozeninového programu a díky nim bude den vašeho dítěte vypadat jako z pohádky.

Nezapomínejte ani na květinovou ozdobu – květiny můžete jednoduše krásně naaranžovat na okenní parapety a noční stolky. Umístěte jednu vázu do středu narozeninového stolu, libá vůně bude příjemným doplňkem slavnostní narozeninové hostiny.

Žádné dětské narozeniny se samozřejmě neobejdou bez dortu. Dort může být domácí nebo koupený, podle vašeho uvážení. Pro jeho konzumaci si kupte tématické jednorázové nádobí. Plastové nádobí pomůže vyhnout se problémům, neboť nikdo se nezraní ani nevyděsí, když upustí talíř. Navíc ušetříte čas úklidu po narozeninové oslavě vašeho dítěte.

Jídlo na dětskou oslavu narozenin

Narozeniny dítěte jsou vždy výjimečným dnem v životě celé rodiny. Každý pochopitelně chce, aby se na tento den vzpomínalo ještě dlouho – vše začíná už u pozvánka na oslavu narozenin dětská. Aby se oslava narozenin pro děti 100% vydařila, tak je potřeba se předem postarat nejenom o téma a program, ale také o sváteční menu. Jaké jsou dětská oslava narozenin recepty?

Doporučujeme uspořádat dětský narozeninový bufet založený na principu švédského stolu. Vše by mělo být malé a snadno porcovatelné. Rozmanitost a nápaditost prezentace pokrmů je samozřejmě vítána. Nezapomínejte do bufetu přidat i něco zdravého – mrkev, čerstvá rajčata a okurky či hrášek. Dětská oslava narozenin nápady by měly jenom hýřit, to platí i o stravování.

Prim pochopitelně ale budou hrát sladkosti, které děti tolik milují. Hodit se vám může kupříkladu zařízení na výrobu cukrové vaty, které dokáže spestřit každou narozeninovou oslavu. 

Stroj na cukrovou vatu
Stroj na cukrovou vatu

Jako hlavní jídlo zvolte třeba kuřecí špízy – mezi dětmi jsou jednohubky velmi oblíbené, nebo mezi populární dětská oslava narozenin recepty patří i  minipizzy. Narozeninový stůl doplňte nikdy nestárnoucí klasikou v podobě mini chlebíčků se šunkou.

Fotokoutek

Pořiďte během oslav narozenin krásné a vtipné fotky, díky nimž se uchovají vzpomínky. Nejjednodušší, ale ne cenově nejvýhodnější možností je pronájem fotobudky. Dodají vám ji rovnou na místo dětské oslavy narozenin – tedy například dětská oslava narozenin Ostrava, nainstalují a vysvětlí vám, jak vše funguje. O nic se tedy nebudete muset starat. Dokonce existují firmy, jež dodávají kompletní řešení oslavy narozenin pro děti, včetně občerstvení na dětskou oslavu narozenin.

Fotokoutek na oslavu narozenin
Fotokoutek na oslavu narozenin

Pokud hledáte cenově příznivější řešení, do nějž navíc můžete vložit svou kreativitu, tak nabíledni je určitě vytvoření vlastní fotobudky. Budete potřebovat pár starých kartonových krabic (od televize, lednice, jiných velkých domácích spotřebičů). Vystačit si můžete i se zástěnou nebo dřevěnými rámy obrazů.

Vytvořte si fotobudku z těchto materiálů a ozdobte její stěny zábavnými věcmi, které dokážete v domě najít. Dále předejte svým hostům fotoaparát nebo telefon a nabídněte cenu za nejvtipnější fotku. Později mohou být tyto fotografie zaslány k pobavení rodičům malých hostů.

Fotky mohou posloužit i jako pozvánka na dětskou oslavu narozenin pro příští rok.

Dětská oslava narozenin program – zábava na dětské oslavě 

Pro děti, na rozdíl od dospělých, je těžké sedět několik hodin u stolu, klidně jíst kusy masa, zapíjet ho dobrým pitím a mluvit o různých tématech. Děti potřebují pohyb, proto je naprostou nezbytností, abyste se postarali o zábavu pro oslavence a jeho hosty. Mějte vždy připraveny hry pro děti na oslavu narozenin.

Děti milují tanec na hudbu, zejména ve společnosti dalších dětí. Předem si stáhněte oblíbené písničky oslavence a jeho kamarádů a připravte místo, které proměňte na taneční parket. Pak už stačí jen ve správnou chvíli zapnout hudbu a uvidíte, jak se zábava rozproudí. 

Diskotéku si můžete zpestřit hrou, například vyzvěte děti, aby zamrzly na místě ve chvíli, kdy skladbu na pár sekund zastavíte. Zábava na oslavu narozenin pro děti může mít zkrátka celou řadu podob.

Oslava narozenin pro děti na zahradě
Oslava narozenin pro děti na zahradě

Dětská narozeninová oslava hry

Stejně jako tancování, tak děti milují hraní si s bublinkami. Půjčte si na oslavu bublinkovač a nechte soutěžit děti, kdo chytne nejvíce bublinek. Navíc bublinkovač můžete použít i ve fotokoutku pro vytvoření zajímavé atmosféry fotek, jež mohou posloužit jako pozvánka na oslavu narozenin pro děti pro příští rok.

Neméně skvělou volbou je zapojení populárního Twisteru, který dětem umožní si užít spoustu zábavy a přitom ještě protáhnout tělo – patří tedy mezi nejoblíbenější dětské hry na oslavu narozenin. Dětská narozeninová oslava hry lze tedy brát i z domácích zásob her.

Udělat můžete i soutěže pro děti na oslavu narozenin. Uspořádejte třeba dětskou talentovou soutěž – informaci o tom je určitě vhodné dát předem do dětské pozvánky na oslavu narozenin pro děti. Každé dítě si připraví básničku, tanec, písničku, úryvek z filmu – zkrátka, co chce a co je mu blízké. A dospělá porota poté udělí každému účastníkovi odměny dle jeho snahy…

Jaké další hry na dětskou oslavu narozenin? Pro osvěžení dětské narozeninové oslavy mějte po ruce i pár deskových her – ty jsou oblíbenou klasikou mezi dětmi i dospělými. Hry na oslavu narozenin děti by pochopitelně měly být přizpůsobeny jejich věku. 

Každá oslava má svůj konec

Hry na oslavu narozenin pro děti jsou u konce a dětská oslava narozenin se chýlí ke konci. Je tedy čas, aby se malí hosté rozešli domů… Aby tato nevyhnutelná součást dětské oslavy nebyla tak smutná, připravte dětem drobné dárky, které si mohou vzít s sebou a jenž jim budou tento den připomínat. Je to stejně důležité jako pozvánka na oslavu dětských narozenin.

Bohatě stačí malé sladkosti nebo drobné hračky, ale dejte si záležet na tom, aby to bylo něco neobvyklého a potřebného. Do dárkové krabičky můžete vložit i malou děkovací kartičku se slovy vděčnosti za účast na dětské oslavě.

Závěr

Klíčem k úspěchu je kreativita, věnování se detailům a důkladná příprava. Vyberte vhodné téma, vytvořte zábavnou výzdobu a zajistěte pestré menu, které potěší malé hladové bříška, přičemž všemu ještě předchází dětská pozvánka na oslavu narozenin. Nezapomeňte na zábavu, jako je tancování, různé hry a fotokoutek, který zachytí nezapomenutelné okamžiky. A na závěr, nechte děti odejít s malými dárky, které jim připomenou tuto skvělou narozeninovou oslavu. Jen s láskou a pozorností k dětem můžete zajistit, že tento den jim přinese radost, smích a spoustu nezapomenutelných vzpomínek na dlouhou dobu.

Nezávazná poptávka

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.